Prywatne kanały w Google Play


Choć możliwości Androida wydają się ogromne, to system ten był omijany szerokim łukiem przez firmy i instytucje. Google postanowiło to jednak zmienić.

Z punktu widzenia przedsiębiorców problemem może być brak wsparcia ze strony Google, które otrzymywaliby oni wraz z kupnem tabletów i smartfonów wyposażonych w Androida. Już od dawna Microsoft, RIM, czy Apple umożliwiały firmom publikacje własnego oprogramowania w swoich sklepach, które dostępne byłyby tylko dla ograniczonej grupy osób. Błąd/Niedopatrzenie naprawia też Google, które postanowiło udostępnić podobną funkcję dla swoich użytkowników.

Prywatne Kanały w Google Play to szansa na udostępnienie pracownikom i kontrahentom łatwego dostępu do oprogramowania, którego nie chcemy przekazywać w ręce niepożądanych osób. Wszystko ma działać na zasadzie znanej z YouTube’a, gdzie również możemy wybrać opcję dostępności dla naszych plików – publiczne lub prywatne.

Dostęp do prywatnych aplikacji będzie możliwy po zalogowaniu się na firmowego maila. Koszt założenie takiego konta to 25 dolarów, a warunkiem jest posiadanie firmy, gdyż użytkownicy prywatni nie będą mogli skorzystać z tej funkcji. Jak widać jest to zdecydowany ukłon w stronę firm, które odwracały się plecami do systemu Google. Być może teraz wszystko zacznie zmieniać się na lepsze.