Odzież firmowa do banków

Posted on

Odzież firmowa

Odzież firmowa

Placówki bankowe są niezwykle ważnymi instytucjami, które rządzą się swoimi prawami. To nie jest zwykły market czy sklep odzieżowy, tu naprawdę pracownik musi wspaniale wypaść przed klientem, tak aby ten skorzystał z jak największej ilości tutejszych produktów. Miła aparycja, wiedza i przyjazne nastawienie nie zawsze wystarczą. Czasem trzeba również zastosować inne metody, pozwalające na zwabienie jak największego grona odbiorców. Drogą reklamą kusimy bowiem klienta do przybycia do placówki, ale on ostateczną decyzję podejmuje dopiero po zetknięciu się z pracownikiem danego banku.

Każdy zatrudniony musi posiadać nie tylko pełną wiedzę na temat bankowości i znajdujących się w ofercie produktów. Musi on również nieskazitelnie wyglądać i nie ma znaczenia, czy chodzi tutaj o kobiety czy też mężczyzn. Odpowiednia fryzura i zapewniony manicure to jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest także sam ubiór. Tutaj powstaje jedno pytanie – odzież firmowa czy jednak prywatna? Lepiej, aby zatrudnieni szukali własnych rozwiązań czy zapewnić im odpowiednie stroje do pracy? Wydaje się, że pewniejszym rozwiązaniem jest postawienie na jednolite stroje wszystkich pracowników. Chodzi oczywiście o strój powyżej pasa – to jakie spodnie, spódnice czy buty zakładają nasi pracownicy powinno leżeć już w ich gestii.

Klient przychodzący do banku musi zaufać danemu pracownikowi. Jest spore prawdopodobieństwo, że przekaże on swoje pieniądze na jeden z bankowych produktów, dlatego musi poczuć się pewnie. Jeśli będzie obsługiwał go pracownik w zwykłym t-shircie efekt zapewne nie będzie dobry. Odzież firmowa powinna więc zawierać ładne i wyprasowane koszule – najlepiej błękitne, lub w biało-niebieskie pasy. Dodatkowo mężczyźni powinni być pod krawatem, które również w specjalnych sklepach z gadżetami znajdziemy w kategorii „Odzież firmowa„.

Jeśli chodzi o umieszczenie logotypu na wspomnianych strojach – wszystko zależy od właściciela. Czasem sam jednolity strój u wszystkich pracowników wystarczy, czasem warto na koszulę nałożyć również nazwę banku.

Tags: , ,